Badanie krwi profilaktycznie powinno wykonywać się przynajmniej raz do roku. To naprawdę ważne, zwłaszcza w wieku powyżej pięćdziesiątego roku życia, ale również ludzie młodsi powinni mieć zdrowie pod stałą kontrolą. Jeśli w badaniach krwi macie złe wyniki cholesterolu i trójglicerydów to koniecznie musicie zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni.
Pierwsza zmiana to właściwa dieta. Wyeliminować tłuste jedzenie, ograniczyć do absolutnego minimum dania fast food i alkohol. Zdrowe odżywianie w każdej postaci jest w tym wypadku bardzo mile widziane. Jedzenie ryb pod każdą możliwą do kupienia postacią powinno być celem na każdy kolejny dzień. Kwestie żywieniowe w okolicznościach takich wyników będą bardzo ważne.
Równie ważny będzie też ruch fizyczny. Jeśli prowadzicie stacjonarny tryb życia albo raczej siedzący należy go zmienić od razu. Wystarczy niewielka zmiana, żeby poprawić swoje zdrowie. Na przykład basen albo jazda na rowerze od wiosny do jesieni. Jakakolwiek forma fizycznej aktywności pomoże Wam uporać się ze złym cholesterolem. Bo najważniejsze jest to, żeby po prostu coś w swoim życiu zmienić.