W ostatnich latach obserwuje się, że coraz więcej osób zmaga się z za wysokim cholesterolem. Sprzyja temu zła dieta i nieodpowiedni styl życia, za mała aktywność sportowa. Poziom cholesterolu musi być regularnie sprawdzany, by można było na odpowiednim etapie wychwycić wszelkie nieprawidłowości.
Cholesterol w uproszczeniu dzielimy na zły i dobry. Jest to substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, lecz wysoki poziom właśnie tego złego cholesterolu, może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym zmian miażdżycowych. Dlatego w sytuacji, gdy ten problem się nasila, nie ustępuje, zmiana diety na lżejszą nie pomaga – konieczne jest sięganie po odpowiednie suplementy diety.
Tutaj szczególnie przydatne są te zawierające beta-sitosterole. Regularnie stosowanie preparatów z dodatkiem tych substancji pomaga zapobiegać chorobom układu krążenia, wynikającym właśnie z odkładania się złego cholesterolu. Dlatego u osób zagrożonych tego typu czynnikami, zaleca się ich przyjmowanie, najlepiej po konsultacji z lekarzem.