Bycie osobą otyłą wcale nie oznacza, że wyniki zdrowotne związane z pracą wątroby i gospodarką tłuszczową będą jakoś szczególnie zaburzone. Jeśli jednak pojawiły się wyniki badań, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia należy poważnie się zastanowić nad wprowadzeniem w swoi życiu żywieniowych zmian. Wysoki cholesterol i trójglicerydy to pierwszy krok do poważnych chorób wątroby. Dlatego już dziś należy powiedzieć temu dość!
Zmianę żywienia należy zacząć od absolutnego ograniczenia do minimum tłuszczów przetworzonych i zwierzęcych, cukrów oraz soli a także wszelkiego rodzaju dań kupowanych na mieście. Mowa o kebabach, hamburgerach i tym podobnych posiłkach.
Należy zadbać o kwasy tłuszczowe naturalne, czyli takie, jakie z łatwością znajdziecie we wszystkich pływających w wodzie rybach. Można zjeść również rybę z puszki. Co ważne, szczególną uwagę należy zwrócić na spożywanie owoców i warzyw i to właściwie powinny być główne składniki codziennego menu. Dobrze też wybrać się do dobrego lekarza – hepatologa, który na pewno pokieruje Was na odpowiednie zdrowotne i żywieniowe tory.